EPSON Monna Lisa 13000 – maszyna do bezpośredniego zadruku tekstyliów

Monna Lisa 13000 – innowacyjne rozwiązanie do drukowania na tekstyliach firmy Epson, które nie wymaga dodatkowego sprzętu do obróbki wstępnej i końcowej, parowania i prania, debiutowało na targach drupa 2024.

 

 

Nowe urządzenie jest wyposażone w trzy rodzaje chemikaliów do obróbki wstępnej i końcowej oraz siedem kolorowych atramentów. Umożliwia to integrację przetwarzania wstępnego i końcowego w rozwiązaniu jednoetapowym, które zajmuje o wiele mniej miejsca w porównaniu z konwencjonalnymi urządzeniami do drukowania na tekstyliach.

 

 

ML-13000 oferuje znacznie bardziej zrównoważone podejście do drukowania na tkaninach. Eliminacja procesów wstępnych i końcowych pozwala zmniejszyć zużycie wody nawet o 97%. Cyfrowe drukowanie na żądanie pozwala z kolei drukować tylko odpowiednią ilość, a tym samym zmniejszyć ilość odpadów, stanów magazynowych i zarządzać nadwyżkami zapasów. Atramenty pigmentowe ML-13000 oraz chemikalia do obróbki wstępnej i końcowej spełniają normy środowiskowe, co potwierdzają liczne certyfikaty.

 

 

Doskonałą jakość obrazu ML-13000 zapewnia 13 wysokiej jakości głowic drukujących PrecisonCore. Drukarka ML-13000 oferuje również symetryczne pasowanie kolorów, co zapewnia spójne nakładanie się kolorów podczas drukowania dwukierunkowego, a technologia dokładnej kontroli położenia pasa automatycznie wykrywa wszelkie błędy w precyzyjnym podawaniu materiału. Rezultatem jest optymalna jakość i wydajność, z doskonałym odwzorowaniem gradacji kolorów, drobnych szczegółów i złożonych wzorów geometrycznych.

 

 

Stabilną pracę zapewniają zaawansowane mechanizmy czyszczące i zautomatyzowane funkcje regulacji. Technologia weryfikacji dysz wykrywa brakujące punkty, które wskazują na zatkanie dysz i dostosowuje podawanie atramentu w celu utrzymania jakości obrazu i zmniejszenia liczby błędów drukowania. Łatwa do wymiany rolka wycierająca automatycznie czyści dysze głowicy drukującej, ograniczając codzienną ręczną konserwację. System usuwania mgiełki atramentu pomaga zapobiegać jej osadzaniu się na powierzchni dysz. Głowicę można szybko wymienić i wyregulować dzięki technologii wyrównywania głowicy drukującej i funkcji automatycznej kalibracji za pomocą kamery RGB.

 

 

Maszynę łatwo obsługiwać dzięki 10,1-calowemu panelowi dotykowemu LCD, a także dzięki wbudowanym i wymienianym podczas pracy, podwójnym wkładom atramentowym o pojemności 1,6 l, które umożliwiają nieprzerwaną produkcję. Atrament pigmentowy GENESTA oraz środki chemiczne do przetwarzania wstępnego i końcowego zapewniają elastyczność drukowania na różnych materiałach, takich jak tkaniny naturalne, syntetyczne i mieszane.

 

 

Wydajność pracy ML-13000: prędkość druku 131 m2/godz (600 × 600 dpi – 2 przejścia), 87 m2/godz (900 × 600 dpi – 3 przejścia), 63 m2/godz (1200 × 600 dpi – 4 przejścia).

Duplo DSM-1000 – innowacyjna sztanca w formacie B2+

DSM-1000 – nowość na targach drupa 2024 – to pierwsza w ofercie Duplo sztanca w formacie B2+. Wyposażona w zaawansowany kontroler PC, cechuje się wysoką precyzją oraz kompaktowymi wymiarami: (4,2 m × 1,5 m). Maszyna pracuje na klasycznych, płaskich wykrojnikach, sprawne i szybkie programowanie zadań odbywa się z kontrolera PC. Dzięki automatycznemu bigowaniu, nacinaniu, perforowaniu i cięciu różnych kształtów oraz automatycznej separacji zwiększa efektywność produkcji.

 

 

Sztanca DSM-1000 Pro otwiera przed użytkownikami nowe możliwości obsługi krótkich serii, zmiennych nakładów, gdzie wymagany jest szybki narząd maszyny.

 

 

Maszyna wyposażona jest w moduły separujące, które umożliwiają automatyczną separację użytków od ażuru. Sztanca może być idealnym uzupełnieniem rozwiązania do lakierowania wybiórczego Duplo B2+ DuSense DDC-8000 wraz z metalizowaniem, co stanowi idealne rozwiązanie do produkcji opakowań, materiałów POS oraz innych niestandardowych projektów z uszlachetnianiem.

 

 

Specyfikacja techniczna:

 

 

Podajnik arkuszy – format max. 750 mm x 530 mm
– max. gramatura: 600g/m2
– pojemność podajnika: 400 mm
– podciśnieniowy system pobierania
Registracja arkusza – system registracji arkusza wzdłuż i w poprzek arkusza poprzez odczyt znaczników, co przekłada się na wysoką precyzję działania
Prędkość pracy – do 3 tys. ark./godz.
Kontroler PC – nielimitowana liczba programów
– funkcja „multi cut” – 3 uderzenia na arkusz
– wszystkie ustawienia z poziomu komputera
– automatyczna regulacja docisku w czterech miejscach na wykrojniku
Sztanca – nacisk: maks. 40 t
Zakładanie wykrojnika – łatwy i szybki system „Quick load and lock”
Automatyczna separacja – automatyczne oddzielanie użytków od ażuru
– 7 modułów separujących
– podgląd ustawień separatorów względem arkusza w kontrolerze PC
Odbiór gotowych użytków – taca odbiorcza z taśmowym wykładakiem

Bobst Accucheck – system kontroli inline dla rozwiązań wąsko i średniowstęgowych

Accucheck dla rozwiązań wąsko- i średniowstęgowych to najnowsza wersja systemu kontroli inline pokazana na tegorocznych targach drupa przez firmę BOBST.

 

 

Kluczowym wymogiem kompleksowych przepływów pracy jest zapewnienie jakości. Tylko jedna awaria dyszy może prowadzić do błędów w całym nakładzie, powodując niepotrzebne straty. Dlatego niezbędny jest system kontroli, który sprawnie wyłapie wszystkie błędy.

 

 

System Accucheck składa się z szybkich kamer o wysokiej rozdzielczości i wysoce zaawansowanych autorskich algorytmów, które mogą wykrywać błędy przy pełnej prędkości maszyny, w tym plamy, smugi, zmiany kolorów i wiele innych. Jego najnowsza wersja przeznaczona do inspekcji nadruków wąsko- i średniowstęgowych, umożliwia przetwórcom osiągnięcie maksymalnej dokładności przy jednoczesnej minimalizacji odpadów i kosztów dzięki kompleksowej kontroli jakości na całej linii produkcyjnej.

 

 

Ulepszenia kontroli w Accucheck dla druku wąsko- i średniowstęgowego obejmują automatyczną konfigurację kontroli jakości dla każdego zlecenia oraz synchronizację kolejki zleceń, zapewniając zerowy czas konfiguracji. Eliminuje to wąskie gardło konfiguracji kontroli jakości, co oznacza, że klienci mogą kontrolować każde zlecenie bez dodatkowego czasu i wysiłku.

 

 

Ulepszenia kalibracji obejmują nową funkcję spójności kolorów. Zautomatyzowany proces kalibracji dla wszystkich kolorów zajmuje teraz ułamek poprzedniego czasu. Funkcja zaawansowanego pasowania kolorów wykonuje teraz pełną kalibrację w zaledwie 15 min, podczas gdy inna nowa funkcja poprawia automatyczną kompensację dysz, uwzględniając zarówno dysze brakujące, jak i uszkodzone.

 

 

Accucheck wyróżnia się płynną integracją z oprogramowaniem i przepływem pracy maszyny. Dzięki pełnej integracji z BOBST Connect system jest wysoce zdigitalizowany i zautomatyzowany. BOBST Connect – stale ewoluująca, oparta na chmurze platforma cyfrowa, która poprawia produktywność – umożliwia zamknięty ekosystem przepływu pracy w celu zwiększenia produktywności, łatwości użytkowania i przyczynienia się do zrównoważonego rozwoju.

 

 

Główne nowe funkcje BOBST Connect obejmują workflow z zarządzaniem zleceniami i recepturami, co umożliwia płynną integrację maszyn BOBST z procesami produkcyjnymi i projektowymi. Dwukierunkowa synchronizacja danych zadań i receptur oznacza szybką konfigurację i zwiększoną produktywność. Pod koniec produkcji raporty jakości i dane produkcyjne są przesyłane strumieniowo z powrotem do systemu BOBST Connect, aby stworzyć cyfrowego bliźniaka i skutecznie zamknąć pętlę. Za każdym razem, gdy drukarnia wykonuje zlecenie, jej przepływ pracy staje się lepszy, ponieważ wzbogaca się baza danych – to uczenie maszynowe w najlepszym wydaniu.

 

 

Accucheck – ulepszony przez BOBST Connect – jest w pełni i płynnie zintegrowany z rozwiązaniami BOBST dla wąskiej i średniej wstęgi i zapewnia bezbłędną jakość produkcji od początku do końca.